Det förekommer cookies på hannahgraaf.com. Genom att fortsätta läsa på hannahgraaf.com godkänner du detta. Läs mer om cookies här.

Hej min vän. Det går troll i att få komma hem 🙁 Först 3 timmar försenat flyg från Ibiza, igår, vilket gjorde att vi missade vår connection-flight. Så det vara bara att boka nya biljetter och hitta hotell över natten. Kl 04.00 ringde klockan imorse och det var dags att flyga till Berlin och därifrån till Stockholm. Allt gick så lätt och smidigt fram till Berlin. När planet till Sverige skulle lyfta så får vi besked om att det är inställt. Inställt pga ett fönster har gått sönder.

Hej från Berlin.

Det var ju iofs tur att det inte gick sönder uppe i luften för då hade det varit tack och hej. Så lite tur i oturen! Vi blev ombokade att flyga till Köpenhamn ca tre timmar senare och nu har vi precis landat i Köpenhamn. Flyget till Stockholm går om tre timmar. Bläää.

Sitter bara och väntar på att det också blir inställt av någon anledning. Isåfall hyr jag en bil och kör hem direkt.

Men men, inget vi kan råda över. Bara att svälja irritationen och hemlängtan samt lösa allt med barn och hund där hemma.

Hej från Köpenhamn.

Nu blir det caesarsallad till middag och några avsitt av Svenska Fall på Viaplay.

Mår du bra?

Kram ♥️


11 kommentarer



11 kommentarer om “Kommer vi någonsin hem?”

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Jag accepterar villkoren som finns här